top of page
Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy  uprawiają matematykę.
Hugo Steinhaus, polski matematyk.

Instytut PIAR

Historie matematyków, których prace zostały zastosowane w zarządzaniu, pokazują wartość matematyki dla biznesu, bo matematyka pozwala modelować problemy biznesowe. Inicjatywa z naukowcami Wydziału Matematyki Stosowanej i Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, akademicką szkołą biznesu i nowych technologii, to badania nad edukacją w stosowaniu matematyki i nauki w zarządzaniu.

Realizujemy partnerskie projekty badawcze w stosowaniu matematyki i nauki w zarządzaniu, i pozyskujemy na nie fundusze unijne. Polska gospodarka potrzebuje polskiej nauki w rozwoju. Od historycznego momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku rozwinęliśmy w naszym kraju infrastrukturę transportową i fabryki, z dużą pomocą środków unijnych. W ostatniej perspektywie unijnej 2014-2020 będziemy inwestować w doskonałość decyzyjną i procesową polskich przedsiębiorstw dla rozwoju polskiej gospodarki opartej na wiedzy. Doskonałość decyzyjna i procesowa to inteligentny rozwój w priorytetach Europa 2020 [1]. Chcemy, żeby polskie przedsiębiorstwa jak najlepiej wykorzystały fundusze europejskie, dlatego pozyskujemy je na projekty badawcze dla naszych klientów biorąc partnerską odpowiedzialność za ich realizację i rozliczenie.

W 2012 roku weszliśmy do czołówki krajów w rankingu PISA badania zdolności stosowania umiejętności i wiedzy uczniów w dziedzinie matematyki i nauk stosowanych [2]. +4% powyżej średniej w Europie.

Od zawsze polska myśl matematyczna uznawana jest za najlepszą na świecie, a na polskich uczelniach mamy najwyższy poziom nauki matematyki stosowanej. Matematyka i nauka mogą być źródłem wiedzy do rozwiązywania problemów biznesowych, a sztuka to ich stosowanie, w czym się specjalizujemy robiąc robotę z naszymi klientami.

[1] Inteligentny rozwój Europa 2020

[2] PISA 2012 Results in Focus

bottom of page